nazlı

Hocalarım vermiş olduğu teorik bilgiler ışığında, bazıları Türkiye’de hiç bir üniversitede bulunmayan laboratuvarlarda yaptığım stajlarımda pratik çalışmalar kendimi çok iyi yetiştirmeme olanak sağladı. Avrasya Üniversitesi’nde almış olduğum eğitim hayata çok daha farklı şekilde bakmamı ve sadece eğitimin üniversitedeki aldığım dersle bitmediğini, insanın kendini derslerin dışında da geliştirmesinin şart olduğunu öğrendim. Eğitim hayatımı yüksek lisans yaparak devam ettirmeyi düşünüyorum.

Nazlı Elif OK

gizem

2011 yılında Avrasya Üniversitesi’nin ilk öğrencileri olarak eğitime başladık ve dolu dolu geçen dört yılın ardından ilk lisans mezunları olarak tamamlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu yolda karşımıza çıkan her zorlukta bize destek olan, birikim ve donanımlarıyla bizi aydınlatan, yol gösteren başta Fatma Söylemez hocama ve tüm hocalarıma, teşekkürü borç bilirim. Bugün mezun olsam da içimdeki öğrenci ruhunu canlı tutacağım ve hayat boyu öğrenmeye devam edeceğim.

Gizem USLU

begüm

Bilime ve araştırmaya dayalı olan Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü tercih ettiğim için çok memnunum. 4 yıllık üniversite hayatımız boyunca donanımlı olan bölüm hocalarımız sayesinde gerekli eğitimimizi kaliteli bir şekilde aldığımızı düşünüyorum. Bu bölüm bana, sadece okulda verilen eğitim ile yetinmeyip, ilgilendiğim konuları araştırma, sorgulama ve bilimsel geçerlikte kaynaklara dayandırmayı öğretti. Mezun olduktan sonra akademik olarak ilerlemeyi düşünüyorum.

Begüm Evci

fatma

Okulumuzun ilk öğrencileri olarak çok zorluklarla karşılaştık ancak aynı zamanda çok şanslıydık. Hocalarımız bizi 4 yıldır hiç yalnız bırakmadı gerek arkadaş gerek aile oldu. Sırf böyle hocalarımız olduğu için bu okula geldiğime mutluyum. Mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak istiyorum aynı zamanda çalışmayı düşünüyorum.

Fatma Çiğdem ŞİRİN

ramazan

Bir Avrasyalı olarak söylüyorum;

Üniversitemizde arkadaşlarımızla, hocalarımızla hatta rektörümüzle bir aile ortamı içerisindeki gibi hissediyoruz. Her an fikirlerimizi sunmanın verdiği mutluluk ve çözüm odaklı hocalarımızla bilgiye ulaşmanın keyfini yaşıyoruz. İnovasyonu benimsemiş olan üniversitemizde birçok yeni şey görmemiz mümkün olabiliyor. Her an sürpriz projelere dahil olabiliyoruz. Mezun olduktan sonra hem yüksek lisans ile eğitim hayatıma devam etmeyi, hem de bir şirket kurmayı planlıyorum.

Ramazan AKAY